Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach
ŚW. JAN PAWEŁ II - NASZ PATRON
Uroczystość nadania imienia Papieża Jana Pawła II naszemu gimnazjum
dalej
Karol Wojtyła - dzieciństwo i wojna
dalej
Karol Wojtyła lata 1946 - 1977
dalej
Jan Paweł II lata 1978 - 1990
dalej
Jan Paweł II lata 1991 - 2000
dalej
Jan Paweł II lata 2001 - 2005
dalej
Jan Paweł II beatyfikacja i kanonizacja
dalej

Życie Jana Pawła II bardzo mocno wpisało się w historię minionego wieku i stanowi gotowy scenariusz po który nie raz sięgali filmowcy.

Trudne obfitujące w tragiczne wydarzenia dzieciństwo, burzliwe lata wojny, misja kapłańska w zniewolonym kraju a wreszcie niezwykły pontyfikat - wszystko to złożyło się na obraz człowieka, który nie tylko na trwałe wpisał się w losy naszego kraju ale również całego nowoczesnego świata.

Wielu współczesnych historyków zgodnie uważa, że jego udział w upadku komunizmu jest nie do podważenia. Wciąż pamiętamy jego słowa wygłoszone w czasie pielgrzymki do Polski: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi ... tej ziemi”, które wypowiedziane na Placu Zwycięstwa w 1979 r. w sposób proroczy poruszyły lawinę przemian, prowadzących do wyzwolenia Polski dziesięć lat później spod jarzma znienawidzonego ustroju.

Najważniejszym aspektem działalności Jana Pawła II było jednak jego nauczanie. Przez całe swoje życie a szczególnie jako papież Jan Paweł II pozostał wierny swojej, wypracowaniej przez lata duchowości.

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA NASZEMU GIMNAZJUM
...::|zk4cz|::...