Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy Papieża Jana Pawła II - 17.11.2016

17 listopada odbył się w naszej szkole VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy Papieża Jana Pawła II którego tegoroczne hasło brzmiało "Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia!". Konkurs został zorganizowany w ramach Programu Wychowawczego Szkoły. Organizatorem artystycznym konkursu było Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach, natomiast Wydział Duszpasterski Diecezji Płockiej był fundatorem nagród. W konkursie udział wzięli uczniowiez gimnazjum z Gąsocina, Świercz i oczywiście z Gzów. Wśród zaproszonych na konkurs gości znaleźli się:

  • Pan Józef Frakstein śpiewak (bas-baryton). Koncertował na scenach oper niemal całej Europy i na innych kontynentach. Śpiewał znaczące partie operowe, ale i wykonywał muzykę oratoryjną i kantatową. Solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Jego przygoda z operą zaczęła się podczas studiów na wydziale wokalno-aktorskim Wyższej Szkoły Muzycznej (dziś Akademii Muzycznej) we Wrocławiu ale w Jego karierze, oprócz Warszawy i Wrocławia, są występy w Wiedeńskiej Operze Kameralnej, gdzie pracował kilka sezonów, i na deskach niemieckich teatrów muzycznych w Erfurcie, Halle, Dreźnie i Lipsku, i udział w festiwalu Mozart in Schónbrunn w Wiedniu, i występy na innych scenach operowych. Uczestniczył w festiwalach muzycznych w kraju i poza jego granicami. Koncertował m.in. we Francji, Włoszech, Korei i Stanach Zjednoczonych Nagrywał dla Polskiego Radia i Telewizji, a także stacji telewizyjnych i radiowych za granicą.
  • PaniKatarzyna Brusk - Zaręba, Wiceprezesa do Spraw Programowych Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej, doradca życia rodzinnego w naszym pułtuskim dekanacie, która jest także absolwentką naszego gimnazjum.
  • Pani Małgorzata Turek – Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Gzach

Jury w składzie:

  1. Pan Józef Frakstein
  2. Pani Katarzyna Brusk - Zaręba
  3. Pani Małgorzata Turek
  4. Dyrektor Szkoły Agnieszka Domańska jako sekretarz

dokonali oceny występujących uczniów.

Oto końcowe wyniki klasyfikacji uczniów

  1. I miejsce zajęła MICHALINA MAJEWSKA uczennica klasy III naszego gimnazjum
  2. II miejsce zajęła ALICJA KORDECKA uczennica II klasy naszego gimnazjum
  3. III miejsce zajęła OLIWIA OLESZKIEWICZ uczennica Publicznego Gimnazjum im Jana Pawła II w Świerczach

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz albumami "Witaj Polsko! Światowe Dni Młodzieży"

Po zakończeniu zmagań konkursowych Pan Józef Frakstein wraz ze swoja uczennicą zaprezentowali wszystkim zebranym swój talent dając jednocześnie bardzo piękne i wymowne świadectwo swojej wiary.

...::|zk4cz|::...