Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach
Artur Siódmiak CAMP - największa Lekcja WF-u - 23.11.2016

23 listopada na Torwarze w Warszawie odbyła się największa lekcja w-fu zorganizowana przez Fundację Akademia Sportu Artura Siódmiaka. Wzięło w niej udział blisko 5 000 osób, czym wpisała się do rekordów księgi Guinnessa. Obecni byli również zawodnicy i trenerzy klubu sportowego orange SKS Maraton z Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach. Była to wielka przygoda dla zawodników naszego klubu. Spróbowali swoich sił w piłce ręcznej, spotkali gwiazdy ze świata sportu, m.in. Monikę Pyrek, Otylię Jędrzejczak, Milenę Radecką, Maję Włoszczowską, Piotra Małachowskiego,Tomasza Majewskiego, Marka Kolbowicza czy też organizatora Artura Siódmiaka. Wydarzenie związane było z próbą ustanowienia nowego rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. W lekcji wzięło udział blisko 5 tysięcy dzieci. Młodzi sportowcy wykonywali specjalnie przygotowane ćwiczenia związane z treningiem piłki ręcznej. To właśnie ta dyscyplina sportowa królowała podczas imprezy, a misją całego spotkania było zainicjowanie kontaktu młodzieży ze szczypiorniakiem. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Akademia Sportu Artura Siódmiaka. Aktywnie wspierali: wiceminister sportu p. Jan Widera, Dyrektor COS p. Cezary Jurkiewicz, zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo p. Grzegorz Kuca oraz wiceprezes zarządu PGE ds. finansowych p. Emil Wójtowicz.

Była to również okazja do rozmów, czas na autografy, a także masa dodatkowych atrakcji: symulatory deski tricboardowej, dmuchańce ze ścianą do celności i wiele innych.

Niewątpliwie ogromne wrażenie sprawiła sama lekcja i poprowadzone przez trenerów ćwiczenia. Zawodnicy zmęczeni, ale z szerokimi uśmiechami schodzili z parkietu. Po zakończeniu zmagań na Torwarze obowiązkowo wszyscy udali się zwiedzić Stadion Narodowy oraz do Mc Donalda.

...::|zk4cz|::...