Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach
XVI Dzień Papieski "Bądźcie świadkami miłosierdzia" - 09.10.2016

W tym dniu obchodzono w całym kraju XVI Dzień Papieski. To okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Św. Jana Pawła II. Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazywanie zarówno Kościołowi jak i światu Boga, który jest bogaty w miłosierdzie. Ważnymi z punktu widzenia tegorocznego Dnia Papieskiego były także: troska św. Jana Pawła II o przebadanie objawień siostry Faustyny Kowalskiej, zatwierdzenie kultu Bożego Miłosierdzia w znanej nam dzisiaj formie, beatyfikacja i kanonizacja "Sekretarki Bożego Miłosierdzia", wreszcie konsekracja bazyliki na krakowskich Łagiewnikach oraz wiekopomny akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu 17 sierpnia 2002 roku. Padły wtedy znamienne słowa zawierające explicite hasło tegorocznego Dnia Papieskiego:

"O niepojęte i niezgłębione
Miłosierdzie Boże,
Kto Cię godnie uwielbić
i wysławić może,
Największy przymiocie
Boga Wszechmocnego,
Tyś słodka nadzieja
dla człowieka grzesznego"
(Dzienniczek, 951).

Włączając się w obchody tego dnia młodzież z naszego gimnazjum przygotowała oprawę Mszy Świętej porannej w kościele w Gzach.

Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przeprowadzona zostanie więc zbiórka publiczna we wszystkich szkołach na terenie Gminy Gzy oraz w Urzędzie Gminy.

...::|zk4cz|::...