Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach
Kluby Sportowe Orange zachęcają do sportu!

Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy z Gzów, zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange, bardzo chcą włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Podczas spotkania z Trenerami Orange zobaczyli, jakie ćwiczenia sprawdzają się we wspólnych aktywnościach z rodzicami.

W Publicznym Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Gzach w czwartek 11 maja o godzinie 9:00, rozpoczął się trening rodzinny w towarzystwie Trenerów Orange. Trening był otwarty dla wszystkich zainteresowanych, miał na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję.

Pierwsza część zajęć miała charakter ogólnorozwojowy. Druga była sprofilowana pod dyscypliny sportowe rozwijane w klubie: piłkę nożną, siatkówkę, piłkę ręczną i lekkoatletykę. W treningu wzięło udział ponad 60 uczniów, rodzice i nauczyciele ze szkoły. Opiekun klubu SKS Maraton, Aneta Radecka w wywiadzie dla prasy powiedziała: ”Cieszy mnie liczba dzieci, które przyszły na trening. Widać, że zależy im na tym, aby zachęcić rodziców do większej aktywności fizycznej. Trening przygotowany przez Trenerów Orange, pokazał nam, że wiele ćwiczeń można wykonywać wspólnie bez ograniczeń wiekowych. W przyszłości częściej chcemy organizować spotkania, na które zaprosimy rodziców, społeczność lokalną i zachęcimy ich do sportu!

Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.

...::|zk4cz|::...